İngilizceye Hızlı Giriş: Kalıp Cümleler

Bu sayfayı görüntülüyorsan, şimdiden kendin için harika bir adım attın ve ingilizce öğrenmeye karar verdin demektir. Belli ki ingilizceyi nasıl öğreneceğine yönelik araştırma içerisindesin, bir çok websitesine girdin veya girmek üzeresin, doğal olarak senin için en doğru olanı yapmak istiyorsun. Bu kursu bir yerlerde gördün ve ilgini çekti, bu harika! Çünkü bu kursta seni abuk subuk grafiklerle yormayacağım. Kulak tırmalayan arka plan müziklerine de maruz bırakmayacağım. Durup durup kendimi övüp ya da gerçek olup olmadığını dahi bilmediğin tecrübelerimden bahsetmeyeceğim. Kısacası bu kursta öğretmenlik taslamıyor olacağım; yalnızca bildiklerimi aktarıyor olacağım.

Unutmaman gereken bir nokta,

Bunun uzun bir yol olduğunu unutma; sabırlı ol ama az çalış ya da çalışma demiyorum. İngilizce öğrenmek de diğer her şey öğrenmek gibi ne kadar emek verirsen o kadar kısa sürede daha fazla şey öğrenmek demektir.

Kursun içeriğini incelediğinde hangi derslerin var olduğunu görebileceksin, kimilerinde önizleme yapıp, kapıyı aralar ve bu kursun nasıl bir şey olduğunu görebilirsin. Buraya kadar okuduysan anlaşacağız demektir.

BU KURS BANA GÖRE Mİ?

  • Bu kurs İngilizce öğrenmeyi çeşitli sebeplerle ertelemiş olanlar;
  • Yeni başlangıç yapmak isteyenler,
  • İş hayatında kullanmak isteyenler,
  • İyi bir üniversitede okumak isteyenler,
  • Yurtdışında yaşama, çalışma ya da okuma hayali olanlar için,

BAŞLANGIÇ SEVİYESİNDE BİR KURSTUR.

 

Tanışmak

1
Kendini Tanıtmak / 1. bölüm
2
Quiz – Kendini Tanıtmak 1. bölüm
6 soru
  1. ders sonu Quiz'i toplamda 6 true/false sorusundan oluşuyor ve bu testi tamamlamak için 3 dakika fazlasıyla yeterli olacaktır.
3
Kendini Tanıtmak / 2. bölüm
5:03
4
Quiz – Kendini Tanıtmak 2. bölüm
2 soru
5
Kendini Tanıtmak / 3. bölüm
4:19
6
Quiz – Kendini Tanıtmak 3. bölüm
3 soru
7
Karşıya Sorulabilecek Sorular / 1. bölüm
6:34
8
Karşıya Sorulabilecek Sorular / 2. bölüm
4:29
9
Quiz – Karşıya Sorulabilecek Sorular
4 soru
10
Alınabilecek Cevapları Anlamak / 1. bölüm
11
Alınabilecek cevapları anlamak / 2.bölüm
4:17
12
Quiz – Alınabilecek cevapları anlamak
3 soru
13
Sorulan sorulara cevap vermek
4:43
14
Quiz – Sorulan sorulara cevap vermek
1 soru
15
Kendin Dene – Ödev

Etkinlik / Plan Yapmak

1
Etkinlikten Bahsetmek
5:24
2
Quiz – Etkinlikten Bahsetmek
5 soru
3
Etkinliğe Davet Etmek
8:22
4
Quiz- Etkinliğe Davet Etmek
2 soru
5
Kendin Dene – Ödev

Etkinlik Günü

1
Etkinlik sabahı
2
Quiz – Etkinlik sabahı
6 soru
3
Etkinliğe Ulaşım
4:25
4
Quiz – Etkinliğe ulaşım
5 soru
5
Konu Açmak
5:03
6
Quiz – Konu Açmak
1 soru
7
İletişimi Sürdürmek
6:24
8
Quiz – İletişimi Sürdürmek
4 soru
9
Kendin Dene – Ödev
İngilizceyi hayatına dahil etmen gerekir. Her türlü medyayı kullanman, önce iyi bir dinleyici olman, ardından ise bulabildiğin her fırsatta konuşmayı zorlamalısın. Başlarda ingilizce konuşmak çok zor ya da komik gelebilir, çok normal ancak bunu sürekli yaptıkça hız ve doğallık kazanacaksın.
Belirli bir süresi yok, çünkü bir gün uyanıp işte İngilizce öğrendim diyemeyeceksin ne yazık ki. Bir dil öğrendiğini unutma. Bu şu demek; her gün yeni şeyler öğreniyor olacaksın. Akıcı olman ise yine günlük bir kaç saat çalışmayla, 6 ay içinde rahat hissedip, ortalama bir buçuk sene içerisinde akıcılığa kavuşabilirsin.
Asla zor değil, hele de içinde bulunduğumuz dönemde ingilizceye her yerden maruz kalabiliyorsun. Olabildiğince bu fırsatları dili anlamak ve konuşmaya çalışmak için harcarsan sen de yakın zamanda ne kadar hızlı geliştiğine şaşırabilirsin.
Konu açmak ile ilgili dersimizin 3. bölümünü izlemeni tavsiye ederim. Konu açmak için yalnızca İngilizce yeterli olmaz, dünya bilgisine, çeşitli konularda bilgi veya tecrübelere ihtiyacın olacaktır.
Kaynaklar konusunda olabildiğince çeşitli kaynaktan çalışmak çok önemli. Yalnızca kitaplar değil, her türlü yazılı ve görsel medyaya maruz kalmak da oldukça iyi bir pratik olacaktır.

Canlı Video Konferans Dersi saat: 19:00'da. Müsait olan tüm öğrencilerimi bekliyorum. Örnek bir kendini tanıtma ve etkinliğe davet çalışması yapacağız. Kendinize iyi bakın!

İlk yorumu yazan olun.

Lütfen giriş yapıp yorum ekleyin
Kaydol
Kayıtlı: 1178 öğrenci
Süre: 195 dk
Dersler: 14
Video: 71:27
Seviye: Orta

Haber bülteni

İngilizceye Hızlı Giriş: Kalıp Cümleler
Fiyat:
299₺ 150₺
Layer 1